Cappadocia

Museum Hotel

CUSTOMIZE YOUR OWN TRAVEL IN CAPPADOCIA                                                                                                    "Over 12 years experience of customized travel in Turkey"

I am looking to travel 

I plan on traveling

I would like to travel for  

I have researched my trip

Travel Agency

Exclusively Private

AKSARAY

Agacalti Church  -  Kokar Church  -  Yilanli Church  -  Sumbullu Church  -  St.George Church  

 

Hasandağı'nın eteklerinde geniş bir ova üzerine Anadolu'yu doğudan-batıya, güneyden-kuzeye bağlayan ana yolların kesiştiği noktada kurulmuştur. Özellikle Roma Dönemi'nde önemli bir şehir olan Aksaray, adını Kapadokya Krallarından Archelaos'tan almıştır. 11. yüzyılda Selçukluların egemenliğine geçen şehrin adı "Aksaray" olarak değişmiştir.

 

Önemli eserler; 15. yüzyıldan kalan Ulu Cami, en eski Selçuklu eseri olan Eğri Minare (Kızıl Minare) ve Zinciriye Medresesi'dir. Kapadokya Bölgesi'nin önemli merkezlerinden olan Ihlara Vadisi ve Güzelyurt ilçesi Aksaray ili sınırları içerisindedir.

 

 

CHURCH OF AGACALTI Aziz Daniel Kilisesi Agacalti Church

 

 

 


Matiana Travel Museum Hotel Matiana Travel Museum Hotel Indigo Group of Company Worldwide network of Boutique Style travel agencies & Luxury travel services Lil'a Restaurant Cross Golf Cappadociaonline Boutique Style Hotels

 

Orta Mah. Uzundere Cad. no:15/A  Goreme 50180  Cappadocia - Nevsehir, Turkey 

Phone: +90 (0)384 2712902    Fax: +90 (0)384 2712903 

 

All Rights Reserved. 2011 INDIGO TURIZM SAN. TIC. LTD. STI

Cappadociaonline is a proud member of

Indigo Turizm