Cappadocia

Museum Hotel

CUSTOMIZE YOUR OWN TRAVEL IN CAPPADOCIA                                                                                                    "Over 12 years experience of customized travel in Turkey"

I am looking to travel 

I plan on traveling

I would like to travel for  

I have researched my trip

Travel Agency

Exclusively Private

ESKİ GÜMÜŞ MANASTIRI

Agacalti Church  -  Kokar Church  -  Yilanli Church  -  Sumbullu Church  -  St.George Church   ESKI GUMUS

 

Niğde'nin yaklaşık 8km.kuzeydoğusunda Eski Andaval yolunun karşısında, Niğde-Kayseri karayolunun 4km. içerisindeki Gümüşler kasabasında bir kaya manastır-kilisedir.

 

10. yüzyılda  yapılmış manastıra tonozlu bir kapıdan girilir. Manastır avlusunun batı, güney ve doğusunda kaya oyma mekanlar, kuzeyinde ise kilise yer alır. Kilise kapalı haç planlı, merkezi kubbeli, dört sütunlu, çapraz tonozlu, üç apsislidir.

 

Sahneleri: Doğum ve İsa'nın mabete takdimi; sahneleri çok ayrıntılı ve incelikli olarak işlenmiştir. Apsiste Deesis ve havariler, Meryem'in çeşitli tasvirleri, aziz ve melek portreleri.

 

 

aziz ve melek kapadokya eski gumus

 


Matiana Travel Museum Hotel Matiana Travel Museum Hotel Indigo Group of Company Worldwide network of Boutique Style travel agencies & Luxury travel services Lil'a Restaurant Cross Golf Cappadociaonline Boutique Style Hotels

 

Orta Mah. Uzundere Cad. no:15/A  Goreme 50180  Cappadocia - Nevsehir, Turkey 

Phone: +90 (0)384 2712902    Fax: +90 (0)384 2712903 

 

All Rights Reserved. 2011 INDIGO TURIZM SAN. TIC. LTD. STI

Cappadociaonline is a proud member of

Indigo Turizm