Cappadocia

Museum Hotel

CUSTOMIZE YOUR OWN TRAVEL IN CAPPADOCIA                                                                                                    "Over 12 years experience of customized travel in Turkey"

I am looking to travel 

I plan on traveling

I would like to travel for  

I have researched my trip

Travel Agency

Exclusively Private

KIZLAR MANASTIRI

 

Müzenin girişinin solunda kalan, 6-7 kattan oluşan büyük kaya kütlesi Rahibe Manastırı ya da daha çok bilinen adıyla Kızlar Manastırı olarak bilinmektedir. Yemek salonu, mutfak ve birkaç odadan oluşan ilk kat ile beraber, ikinci katta bulunan harap olmuş şapel, halen ziyaret edilebilecek durumdadır.
Üçüncü katta, bir tünelle ulaşılan kilise haç planlı olup, dört sütunla desteklenen kubbeye ve  üç apsise sahiptir. Ana apsiste bulunan templon Göreme kiliselerinde nadiren karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca, kaya üzerine resmedilmiş İsa'nın acısını sembolize eden kırmızı renkteki freskte görülebilmektedir.Katlar arasındaki bağlantılar, tüneller ve tehlike zamanında kapatılmak üzere kullanılan, yer altı şehirlerinden tanıdığımız değirmentaşı kapılar ile sağlanmaktaydı. Bu geçişleri sağlayan tünellerin zamanla aşılmasından dolayı sadece bazı alt katlar gezilebilmektedir.

 

kizlar manastiri goreme acik hava muzesi open air museum

 


Matiana Travel Museum Hotel Matiana Travel Museum Hotel Indigo Group of Company Worldwide network of Boutique Style travel agencies & Luxury travel services Lil'a Restaurant Cross Golf Cappadociaonline Boutique Style Hotels

 

Orta Mah. Uzundere Cad. no:15/A  Goreme 50180  Cappadocia - Nevsehir, Turkey 

Phone: +90 (0)384 2712902    Fax: +90 (0)384 2712903 

 

All Rights Reserved. 2011 INDIGO TURIZM SAN. TIC. LTD. STI

Cappadociaonline is a proud member of

Indigo Turizm