Cappadocia

Museum Hotel

CUSTOMIZE YOUR OWN TRAVEL IN CAPPADOCIA                                                                                                    "Over 12 years experience of customized travel in Turkey"

I am looking to travel 

I plan on traveling

I would like to travel for  

I have researched my trip

Travel Agency

Exclusively Private

KAPADOKYA - UNESCO Heritage Site

KAPADOKYA OTELLERİ

Museum Hotel

Kapadokya MUSEUM OTEL

1998 yılında Indigo Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun tarafından restorasyonuna başlanan Museum Hotel, 2002 yılında dönemin Turizm Bakanı Erkan Mumcu tarafından resmi açılışı yapılarak hizmet vermeye başlamıştır. more »

 
Rose Mansions

Kapadokya Gül Konakları

Gül Konaklan 19. yüzyılın ortalarına doğru bölgenin taşından ve kaya oyularak 4000 m² 'lik bir alana inşa edilen iki Rum evinden oluşmaktadır. more »

 
Taskonaklar

Uçhisar'ın binlerce yıllık yerleşim merkezi, 1950’li yıllarda modern evlere geçiş için terk edildiğinden olduğu gibi kalmış. Bugün bakınca; böylesi çok daha iyi olmuş diyorsunuz. more »

 
Meleklerevi

Kapadokya MELEKLEREVI

Meleklerevi'nin  ailesi ve personeli, sizlere toplam sekiz oda ile özlediğiniz  huzuru, keyfi  ve konforu sağlamakta, kendi evinizde  tatildeymiş gibi sıcak  ve rahat hisssedeceğiniz  rüya gibi bir ortamda hizmet vermektedir.

more »

 
Serinn House

Kapadokya SERINN HOUSE

Ürgüp ün en şahane yerinde olan Serinn House, tarihin ve tabiat güzelliklerinin bir arada yaşandığı müthiş bir doğa harikası... Kapadokya evi özelliklerini taşıyan, oldukça şık ve sempatik özellikte odalarımız, 5 tanedir. more »

VIDEO GALLERY CAPPADOCIA

 

Get Flash to see this player.

select2travel helps global travelers to prove quick, secure, reasonable online-bookings for hotel, flight ticket, destination information and car rental

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin, dünyanın en güzel manzarası ile bir araya geldiği bir yerdir.

 

Tarihi süreçte, coğrafi olaylar peri bacalarını oluştururken, insanlar bin yıllık medeniyet işaretlerini, yer sütunlarının içlerini oyup içlerine ev ve kilise yaparak ve bunları saçaklarla dekore ederek kullandılar.

 

Geleneksel Kapadokya evleri ve kayanın oyularak yapıldığı güvercinlikler, bölgenin eşsiz olduğunu gösterir. Bu evler dağın dibine kaya ya da kesme taş kullanılarak inşa edilir. 
 

Bölgenin tek yapı malzemesi olan kaya, taş ocağından çıkarıldıktan sonra yapısı nedeniyle çok yumuşaktır ve bu yüzden kolay işlenebilen bir malzemedir. Fakat havayla temas ettikten sonra katılaşır ve çok güçlü bir yapı malzemesi olur.

 

Bol olması ve kolayca ulaşılmasından dolayı, bölgesel benzersiz masonluk gelişti ve mimari bir geleneğe dönüştü. Ne avlu malzemeleri ne de ev kapıları ağaçtandır. Kemerle süslenen kapıların üst parçaları, stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir.

 

Bölgedeki güvercinlikler, 18. yüzyılda ve 19. yüzyıl sonunda yapılan küçük yapılardır.İslam sanatını göstermekte önemli olan bazı güvercinlikler manastır veya kilise üzerine inşa edilmiştir. Güvercinliklerin yüzeyleri, bölgesel sanatçılar tarafından zengin yazıtlarla ve süslemelerle dekore edilmiştir.

THE KOREA TIMES

KAPADOKYA'NIN JEOLOJİK YAPISI

Peribacalarının oluşumu
Volkanların patlaması ve jeolojik oluşumlar


KAPADOKYA TARİHİ

Tarih öncesi devirde Kapadokya

Protohitit-Asur Ticaret Kolonileri

Hitit devrinde Kapadokya
Geç Hitit devrinde Kapadokya

Pers ve Kapadokya Krallığı
Romalılar devrinde Kapadokya
Bizanslılar devrinde Kapadokya
Selçuklular devrinde Kapadokya
Osmanlı devrinde Kapadokya

Kapadokyanın İlk Gezginleri 

 

KAPADOKYA MİMARİSİ
Kervansaraylar

Medreseler
Camiler

Türbeler
Güvercinlikler
Sivil Mimari

DOĞAL, TARİHSEL, DİNİ MERKEZLER ve ŞEHİRLER

Nevsehir
Göreme
Açık Hava Müzesi
Ürgüp
Uçhisar
Mustafapaşa
Avanos
Zelve

Saruhan

Paşabağı

Çavuşin
Ortahisar
Hacibektaş
Gülşehir
Aksaray
Ihlara Vadisi
Selime - Güzelyurt
Gümüşler Manastırı

 

KAPADOKYA'NIN YERALTI ŞEHİRLERİ
Derinkuyu
Kaymak
Özkonak
Özlüce
Tatların ve diğerleri...

 

KAPADOKYA'DA AKTİVİTELER

Balon Turları

Rafting

At Gezileri

Yürüyüş Turları

Sinema

Balıkçılık

Sergi ve resim galerileri

Restoran ve  kafeler

Festivaller

 

LİNKLER

Nevşehir Valiliği

Nevsehir Belediyesi

Ürgüp Belediyesi

Avanos Belediyesi

Uçhisar Belediyesi

MATIANA TRAVEL

Travel Services

GÜNLÜK KAPADOKYA TURLARI & SEYAHAT BİLGİLERİ

KAPADOKYA COMPLETE TOUR Cappadocia

Tüm günü kapsayan bu tura, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak onaylanmış, “Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya’nın kayalara oyulup, eşsiz fresklerle süslenmiş kiliselerinin bulunduğu Göreme Açıkhava Müzesi’nden başlayacağız. Ardından, tarihi bir köy olan Çavuşin’i ziyaret ettikten sonra, öğle yemeğimizi alacağımız ve çanak-çömlek atölyelerini  göreceğimiz, kayalara oyulmuş geleneksel bir Kapadokya yerleşimi olan Avanos’u ziyaret edeceğiz. Çift başlı peribacaları ile ünlü Paşabağ’da durduktan sonra, doğanın şekillendirdiği kaya heykellerini göreceğimiz Dervent Vadisi’nde zaman geçireceğiz. Şarap üretiminin yapıldığı Ürgüp’e doğru yol alacak ve burada da meşhur yöresel şaraplardan tadacağız. Kızıl Vadi’den Göreme’nin panoramik görüntüsü ile hoşça vakit geçirip otelimize dönerek gezimizi noktalayacağız.

 

Remote Canyons TOUR

Travel Agency CappadociaTurumuza, Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ederek başlayıp, Güvercinlik Vadisi ile devam edeceğiz. Kapadokya’nın bereketli topraklarının üstüne kurulmuş bazı köyleri geçtikten sonra en büyük ve en etkileyici çok katlı yeraltı şehirlerinden birini, Kaymaklı ya da Derinkuyu’yu gezeceğiz. Aziz Gregory Nazianzen’in doğduğu otantik bir köy olan Güzelyurt’u (Gelveri) ziyaret ederek turumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra dik uçurumlarla çevrili Ihlara Kanyonu’na varıyoruz. Gür bitki örtüsü ve ortasında akan ırmağı ile Ihlara Kanyonu’nun iki tarafında kayalara oyulmuş kilise ve yerleşim birimleri bulunmaktadır. Bu güzellikler içinde 4 kilometrelik eğlenceli ve kolay bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü’ ne varıyoruz. Bu otantik ve bozulmadan kalmış yerden sonra, eski bir manastır alanı olan ve birçok kaya kilisesine ev sahipliği yapan Selime köyüne hareket ediyoruz. Bu köyü ziyaretimizden sonra İpek Yolu’nu takip ederek geri dönmeye başlıyoruz ve otelimize dönmeden önce yolumuzun üzerinde bulunan Ağzıkarahan Kervansarayı’nda kısa bir mola veriyoruz.

 

Rocks & RuIns TOUR

Travel Agency

Bu tur özellikle Kapadokya’ nın ilginç, gerçekçi ve gizli kalmış hazinelerini sizlerle paylaşmak için planlanmıştır. Turumuza Bebekler Vadisi olarak da bilinen Soğanlı Vadisi ile başlıyoruz. Buradaki kiliseleri ve Bizanslılardan kalma mezarları ziyaret ettikten ve Keşlik Manastırını gezdikten sonra, gözlerden uzak kalmış Güzelöz ve Şahinefendi köylerinden geçerek Taşkınpaşa Kervansarayı’na uğruyoruz. Ardından tipik bir Kapadokya köyü olan Cemil’e varıyoruz. Kısa bir gezinti sonrasında Mustafapaşa’da (Sinasos) bir köy evine misafir oluyor ve bu otantik köy evinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Osmanlı ve Yunan mimarisi ile ünlü olan bu köyü gezip Pancarlik Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yürüyüşten sonra otelimize geri dönüyoruz.

 

Yaşam Stİlİ Yürüyüş Turları

Cappadocia BalloonSon derece özel olan “Yaşam stili yürüyüş Turlarının” tadını çıkarın. Bu yürüyüşle Kapadokya’nın merkezindeki geleneksel köylü ailelerini, yöresel evlerinde veya kabaca yontulmuş kaya mekanlarında ziyaret edebilir ve Güvercin Vadisi, Beyaz Vadi gibi çok az bilinen muhteşem vadileri ve İç Anadolu yaylalarında görünüşü bozulmamış diğer yaylalarını keşfedebilirsiniz. (Yaklaşık 14 km.lik yürüyüş). Akşama doğru, kilim dokuma gösterisinden haz alabilir ve yüzyıllardır aldıkları eğitimleriyle usta dokumacılardan halı dokuma eğitimi alabilirsiniz.

 

*Lütfen Kapadokya'daki ihtiyaçlarınız ve ilgileriniz dikkate alınarak özel olarak hazırlanmış tur programları için iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 

KAPADOKYA HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ?

KAPADOKYA HARİTASI

KAPADOKYA ETKİNLİK & DUYURULAR 

KAPADOKYA FOTOĞRAF GALERİSİ

LINK PARTNER

 

HOTELS in TURKEY
ALANYA Otelleri BODRUM Otelleri KALKAN Otelleri
ALACATI  Otelleri BURSA Otelleri KAS Otelleri
ANKARA Otelleri KAPADOKYA Otelleri KUŞADASI Otelleri
ANTAKYA Otelleri DATCA Otelleri MARDİN Otelleri
ANTALYA Otelleri FETHİYE Otelleri MARMARİS Otelleri
ASSOS Otelleri  GAZIANTEP Otelleri OLYMPOS Otelleri
AYVALIK Otelleri İSTANBUL Otelleri SELÇUK Otelleri
BOUTIQUE & CAVE HOTELS
Kapadokya Museum Hotel Kapadokya Anatolian Houses Kapadokya Gamirasu
Kapadokya Rose Mansions Kapadokya Kayadam Hotel Kapadokya Meleklerevi
Kapadokya Taskonaklar Kapadokya Yunak Evleri Kapadokya Serinn House
Kapadokya Cave Suites Les Maisons De Cappadoce
5 STARS HOTELS
Kapadokya Dinler Hotel Kapadokya Dedeman Hotel Kapadokya Perissia Hotel
4 STARS HOTELS
Kapadokya Lykia Lodge Kapadokya Dedeman Hotel Kapadokya Yiltok Hotel
Exclusively Private
Ufuk GOKDENIZ / Matiana Trave Travel Expert
YOUR CAPPADOCIA TRAVEL EXPERT

İlke BOZKURT / Matiana Travel

info@cappadociaonline.com

Toll Free: 001-866-978-6360

Cross Golf Cappadocia

lil'a restaurant cappadocia turkey

lil'a restaurant cappadocia

 "The Finest ANTIQUE CARPET COLLECTION in Anatolia"  Indigo online Since 1994

 


Matiana Travel Museum Hotel Matiana Travel Museum Hotel Indigo Group of Company Worldwide network of Boutique Style travel agencies & Luxury travel services Lil'a Restaurant Cross Golf Cappadociaonline Boutique Style Hotels

Orta Mah. Uzundere Cad. no:15/A  Goreme 50180  Cappadocia - Nevsehir, Turkey 

Phone: +90 (0)384 2712902    Fax: +90 (0)384 2712903 

 

All Rights Reserved. 2009 INDIGO TURIZM SAN. TIC. LTD. STI

Cappadociaonline is a proud member of

Indigo Turizm

 

Follow us on

 

These are the Keywords about Cappadocia online: Cappadocia, cappadocia hotels, hotel Cappadocia, history cappadocia, weather cappadocia, map cappadocia, travel Cappadocia, appadocia travel, kapadokien, cappadoce ,boutique hotel, accommodation, Cappadocia hotels, Cappadocia hotel, accommodation Cappadocia, Cappadocia accommodation, tour Cappadocia, travel Cappadocia, Cappadocia travel, Cappadocia tour, cave hotel, cave hotel Cappadocia, Cappadocia cave hotel, balloon Cappadocia, hot air balloon Cappadocia, Cappadocia balloon fly, Cappadocia hot air balloon, travel agency cappadocia, cappadocia travel agency, cappadocia tours, museum hotel, rose mansions, melekler evi, taskonalar, cappadocia cave suites, ccr, ccs, anatolian houses, esbelli evi, yunakevleri, les maisons de cappadoce, sacred house, gamirasu, kelebek hotel, kayadam hotel, serinn house, dinler hotel, dedeman, perisia, lykia lodge, peri tower, yiltok